ЦСКА U14 спечели Купата на БФС

20-05-2021, 21:05

ЦСКА U14 спечели Купата на БФС, след като победи на финала връстниците си от Славия с 3:2. Мачът се игра на стадион "Витоша" в Бистрица.

През първото полувреме младите армейци започнаха по-добре срещата и имаха няколко много изгодни положение за отбелязване на гол, които бяха пропуснати от Илия Димитров на два пъти и Юлиан Гилов. В 28-ата минута, при една от редките си контраатаки белите успяха да открият резултата чрез Денис Станоев. До края на полувремето нямаше повече интересни положения и двата отбора се оттеглиха на почивка при гол аванс в полза на Славия.

През втората част момчетата на старши треньора Димитър Андонов излязоха пределно концентрирани и мобилизирани да обърнат резултата в своя полза и още при първата си атака капитанът Виторио Шотев възстанови равенството с красиво попадение. ЦСКА продължи да атакува и да търси победата, но малко преди последния съдийски сигнал Кристиян Димитров отбеляза втори гол за Славия. Червените не се предадоха и бързо стигнаха до изравняване чрез Юлиан Гилов, който се разписа след изпълнение на ъглов удар. Секунди преди последния съдийски сигнал влезлият като резерва Антон Толев донесе победата на младите армейци с красиво попадение.

Така тимът ни напълно заслужено спечели Купата на БФС, след като не допуна нито една загуба в турнира и се окичи със златните медали. След края на срещата любимият рефрен "Още от дете" огласи стадион "Витоша" в Бистрица. От следващия футболен сезон отборът ще се състезава в елитната юношеска група до 15 години.

Стартов състав: Богомил Александров (в), Томи Тодоров, Никола Николов, Дилян Стойчев, Юлиан Гилов, Илия Димитров, Виторио Шотев (к), Васил Каймаканов, Максимилян Симеонов, Андриан Пенчев.

Резерви: Станислав Танев (в), Божидар Петров, Алек Говедарски, Кристиан Стойнев, Мартин Попов, Никола Димитров, Антон Толев.