ЦСКА се върна на победния път с труден успех срещу Пирин на "Армията"

ЦСКА се върна на победния път с труден успех срещу Пирин на

03-10-2022, 19:27

ЦСКА победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Българска армия".

Дюкенс Назон (19') даде аванс за "червените" от дузпа в началото на мача, а малко след това Браян Морено (23') удвои. "Орлетата" обаче намалиха чрез Иван Тасев (26'). Дебют направи новото попълнение на "армейците" Жираир Шагоян. Друг нов - Марселино Кареазо, пък остана на пейката.

Така ЦСКА вече се намира на второто място във временното класиране на първенството с актив от 25 точки, с 2 повече от третия Лудогорец и една по-малко от първенеца ФК ЦСКА 1948.

Двубоят започна добре за благоевградчани, които можеха да изненадат домакините в петата минута. Дюлгеров засече с глава центриране от ъглов удар. Бившият играч на "червените", който остана необезпокояван в непосредствена близост до вратата, прати топката покрай дясната греда.

В 17-ата минута "армейците" получиха правото да изпълнят дузпа, след като Янко Георгиев повали на земята излезлия очи в очи срещу него Браян Морено. Съдията Иво Андреев бе категоричен и посочи бялата точка. Дюкенс Назон се нагърби с отговорността и не сгреши.

Малко след това Браян Морено удвои. Дюкенс Назон добре задържа топката и подаде вляво за Шопов. Той върна към хаитянина, който пък изведе по прекрасен начин Морено, който с техничен диагонален изстрел прати кълбото във вратата.

В 26-ата минута обаче Иван Тасев спря устрема на ЦСКА. Радослав Цонев преодоля съпротивата на Амос Юга и подаде към Станислав Костов. Таранът изведе Тасев сам срещу Димитър Евтимов. Футболистът на Пирин запази хладнокръвие и преодоля стража на "армейците".

В 44-ата минута Макречкис нахлу в наказателното поле и подаде към Станислав Костов, който шутира. Юрген Матей обаче се намеси геройски и блокира удара. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част домакините владееха повече топката, но в 58-ата минута Пирин пропусна да изравни. Тасев преодоля двама футболисти на дясното крило, нахлу в наказателното поле и върна към Цонев, който шутира от 14-15 метра, но Евтимов изби.

В 66-ата минута Вячеслав Велев намери Иван Тасев в наказателното поле. Футболистът стреля от малък ъгъл, но точно.

В последните минути на срещата мачът се успокои откъм голови положения. "Червените" разиграваха повече топката и не даваха шансове на Пирин.