ЦСКА със силен мач на "Армията"

ЦСКА със силен мач на

05-07-2022, 21:55

ЦСКА завърши с победа лятната си подготовка. "Червените" се наложиха с 2:0 като домакини срещу Спортист (Своге).

Марк-Емилио Папазов се разписа от близка дистанция в 41-ата минута. Секунди преди това Калоян Кръстев бе близо до гола след зрелищно изпълнение на задна ножица. Все пак в атаката се стигна до попадение за домакините. Де Нойер проби хубаво, за да се стигне до ситуациите пред вратата на гостите.

В 55-ата минута Маурисио Гарсес се разписа с ефектно изпълнение след супер асистенция на Асен Дончев. При атаката участие взе и друг млад състезател на домакините Мартин Смоленски.

В 79-ата минута Амос Юга стреля със странична ножица след центриране в близост до вратата на гостите. Шутът на Юга бе много силен, но топката срещна дясната странична греда и не влетя в мрежата. Секунди по-късно втородивизионният Спортист стигна до опасна контраатака, но късметът този път бе на страната на ЦСКА.

Така срещата завърши при резултат 2:0 след голове на Папазов и Гарсес.

Преди спора "червените" бяха официално представени за новата кампания.

Силна контрола за младоците в състава на "армейците". Впечатление сякаш направиха най-вече Папазов и Смоленски.

ЦСКА започва сезона в шампионата с домакински мач срещу Арда тази неделя.