Черно море измести Берое от шестицата, потрепери срещу Царско село

06-03-2020, 19:18

Черно море спечели с минимален резултат 1:0 двубоя от 24-ия кръг срещу Царско село.

Единственото попадение реализира Даниел Димов през първото полувреме, дошло по изключително куриозен начин след изпълнение на фаул от Курьор. С успеха "моряците" събраха актив от 37 точки, колкото има и шестият в класирането Берое, който през уикенда гостува на ЦСКА.

Първият четвърт час не предложи кой знае колко любопитни моменти, като положенията отсъстваха и пред двете врати.

Все пак Черно море поведе в резултата в 32-ата минута. Курьор изпълни фаул от дъгата пред наказателното поле, а в опита си да стреля към вратата, топката се отклони в Даниел Димов и влетя в мрежата за 1:0!

До края на първата част домакините пропуснаха няколко чисти шанса да удвоят преднината си, като на два пъти Илиан Илиев-младши остана на чиста позиция срещу Пласид, но вратарят на Царско село се справи и в двата случая и запази интригата за втората част.

Второто полувреме бе по-добро за Царско село, като столичани изнесоха играта в предни позиции в опита да стигнат до изравнително попадение. То можеше и да дойде в 83-ата минута, но удар на Андерсон Кордейро от наказателното поле бе избит от Митрович.

Курьор в края на срещата можеше да вкара за втори път, но предпочете да комбинира и в крайна сметка срешата завърши при този резултат.

--------------------------------------------------------

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Миодраг Митрович, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 90. Мартин Минчев, 11. Мохамед Букаси, 72. Родриго Енрике, 71. Васил  Панайотов, 19. Матиас Курьор, 10. Илиан Илиев

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 2. Хулио Лопез, 3. Мартин Кавдански, 17. Реян Даскалов, 8. Уесли Ната, 22. Мойо Бахамбула, 6. Антонио Георгиев, 93. Андерсон Кордейро, 11. Лудсинио Маренго, 91. Мирослав Будинов

---------------------------------------------------------

90+3 - Край на мача!

83 - Голям шанс за Черно море, при който Андерсон Кордейро можеше да изравни, но вратарят Митрович спаси удар от наказателното поле!

63 - Малко по-активни действия от гостите през второто полувреме, които изнесоха играта в по-предни позиции в търсене на изравнителен гол.

46 - Начало на второто полувреме!

45 - Край на първото полувреме!

43 - И Курьор пропусна страхотна възможност! Техничарят на Черно море се освободи много добре от своя персонален пазач, но по диагонал от наказателното поле стреля встрани от вратата!

38 - Още един 100-процентов пропуск на Илиев-младши, който отново бе изведен перфектно срещу Пласид, но вратарят на Царско село отново спечели дуела с младия талант на "моряците"!

36 - Домакините имаха шанс да удвоят резултата, след като Илиан Илиев-младши бе изведен фронтално срещу Пласид, но си поведе топката твърде дълго и вратарят на столичани спаси.

32 - ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Курьор стреля от добра позиция от фаул, топката рикошира по куриозен начин в Даниел Димов и влезе във вратата - 1:0!

15 - Засега без чиста голова възможност пред една от двете врати, играта е равностойна.