Черно море изпусна Локомотив (София) на "Тича"

Черно море изпусна Локомотив (София) на

18-09-2021, 19:22

Черно море и Локомотив (София) завършиха наравно 1:1 в двубой от осмия кръг в efbet Лига, игран на стадион "Тича".

"Моряците" поведоха в резултата рано-рано в мача, след като Родриго Енрике (8') успя да се разпише. Добрата игра за варненци продължи и те пропуснаха още няколко добри положения да удвоят преднината си преди почивката.

През втората част домакините продължиха да контролират случващото се на терена, но "железничарите" все пак изравниха, след като 17-годишният Валентин Николов (86') реализира от пряк свободен удар.

Така Черно море заема четвъртата позиция в класирането на първенството с актив от 12 точки, докато локомотивци са осми с 9 пункта.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в осмата минута. Леандро Андраде получи топката в центъра, преодоля двама футболисти на "железничарите" и пусна олично извеждащо подаване към Родриго Енрике, който преодоля Александър Любнов с премерен удар по земя в левия ъгъл.

Добрата игра на варненци продължи и те можеха да удвоят преднината си в 24-ата минута. Леандро Андраде нахлу в наказателното поле и пусна хитър пас към Пабло Гарсия, който дебнеше около точката на дузпата. Футболистът шутира, но топката мина покрай лявата греда.

В 31-ата минута "моряците" се отчетоха с нов пропуск. Мартин Дичев проби отляво и отправи мощен диагонален изстрел. Александър Любенов обаче реагира блестящо и спаси.

Локомотивци пък отговориха с шут на Виржил Пинсон от малък ъгъл, който бе отразен от Георги Георгиев. Така първото полувреме завърши без повече попадения в някоя от двете врати.

През втората част играчите на Черно море владееха повече топката, но опасности липсваха и пред двете врати. Все пак в 66-ата минута Локомотив (София) затрудни защитата на домакините. Върджил Пинсон нахлу по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Октавио стреля, но високо над напречната греда.

В 86-ата минута "железничарите" изравниха. Влезлият преди броени минути като резерва Валентин Николов отправи техничен изстрел от пряк свободен удар от удобна позиция. 17-годишният младок парира Георги Георгиев, което бе първи гол за него в елита.