Черно море надхитри Пирин в Благоевград, Атанас Илиев откри головата си сметка за "моряците"

27-02-2023, 19:28

Черно море победи Пирин с 1:0 в Благоевград в предпоследния мач от 21-вия кръг в efbet Лига.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Атанас Илиев в 12-та минута от дузпа. Това е негов първи гол след завръщането му в родния футбол.

Пирин остава на 15-о място с 13 точки, на 3 от спасителните позиции. Варненци пък се изкачиха на 5-а позиция с 36 пункта. За тях положителната серия продължава, тъй като от началото на пролетния полусезон нямат поражение.

Попадението беше реализирано още в 11-ата минута, когато съдията Валентин Железов отсъди дузпа след катo удар на Алекс Фернандес беше спрян с ръка от Вячеслав Велев. След като главният ВАР-съдия Радослав Гидженов прегледа ситуацията, извика край тъч-линията и Железов да погледне на монитора за помощ на реферите. Бургазлията потвърди наказателния удар и Атанас Илиев не сгреши от бялата точка.

В 42-ата минута гостите можеха да стигнат до втори гол на два пъти. Най-напред Велислав Василев центрира към Мазир Сула, но изстрелът на французина с глава мина на сантиметри от дясната греда. Веднага след него и Мазир Сула стреля, но Янко Георгиев спаси майсторски.

През второто полувреме пиринци излязоха много по-мотивирани и тръгнаха да търсят изравняването. В 60-ата минута Венцислав Бенгюзов центрира от свободен удар, Велев стреля с глава, но Дюлгеров улови. Две минути по-късно и младокът Иван Тасев премина през двама играчи на Черно море, но точно преди да нанесе удар топката му беше избита в корнер.

В следващите минути домакините продължиха да търсят изравнителен гол и в 78-ата минута се откри шанс пред Даниил Кондраков. Ударът му обаче беше блокиран. Секунди по-късно отново Дюлгеров извади влизаща под гредата топка, отклонена от Преслав Йорданов с глава. До края на мача отборът от Благоевград опита да стигне до равенството поне, но така и не застраши повече вратата на Дюлгеров.

Пирин - Черно море 0:1

0:1 - Атанас Илиев 12' (дузпа)

Пирин: 21 Янко Георгиев, 11 Андрей Йорданов, 73 Венцислав Бенгюзов, 19 Вячеслав Велев, 14 Даниил Кондраков, 23 Димитър Тонев, 8 Дмитро Семенив, 18 Мартин Смоленски, 72 Раян Сенхаджи, 10 Славчо Шоколаров, 20 Чебраилс Макрецкис

Треньор: Христо Янев

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 3 Живко Атанасов, 15 Петар Босанчич, 6 Виктор Попов, 19 Александър Василев, 77 Стефан Велев, 10 Велислав Василев, 71 Васил Панайотов, 8 Мазир Сула, 11 Алекс Фернандес, 9 Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев