Четири гола в последната контрола на Черно море

09-02-2020, 16:34

Черно море завърши наравно - 2:2, с Лудогорец 2 в последната си контрола преди възобновяването на надпреварата в efbet Лига.

По време на подготовката си "моряците" изиграха 7 проверки, като постигнаха 3 победи, 3 равенства и 1 загуба.

”Моряците” създадоха първата опасност в мача. Още в третата минута Мартин Минчев открадна топката в половината на Лудогорец, напредна през центъра, подаде към Исмаил Иса вляво, който стреля технично, но стража на гостите успя да спаси.

В 24-ата минута Матиас Курьор центрира в наказателното поле, където Родриго с ефектна задна ножица стреля към вратата, но стражът на разградчани успя да спаси.

В 32-ата инута Черно море поведе в резултата. Исмаил Иса проби по фланга, върна топката към точката на дузпата, където футболист на гостите не успя да изчисти. Кълбото попадна в Васил Панайотов, който от близо разтреля стража на съперника за 1:0.

Малко след това Родригиго не успя да реализира от добра ситуация.

В 37-ата “моряците” вкараха втори гол. Рожденикът Патрик подаде в наказателното поле към Исмаил Иса, който между трима успя да вкара за 2:0.

В 54-ата минута Тихомир Димитров намали резултата. Той се разписа след центриране отдясно и с крак успя да прехвърли вратаря Иван Дюлгеров за 1:2.

В 57-ата Димитър Митков с глава засече подаване отляво и реализира за 2:2. В 60-ата минута Илиан Илиев пусна 8 нови футбоолисти.

Това са Димитриос Хантакиас, Мирослав Енчев, Мехди Букаси, Емил Янчев, Лъчеар Йорданов, Габриел, Илиан Илиев и Дани Кики. На терена останаха Виктор Попов, Цветомир Панов и вратарят Иван Дюлгеров.

В 65-ата минута Букаси стреля опасно от свободен удар, но топката премина покрай страничната  греда. В 74-ата минута на местата на Виктор Попов и Цветомир Панов в игра влязоха Петър Вуцов и Йордан Радев.

В 80-ата минута Илиан Илиев опита удар от границата на наказателното поле, но топката срещна тялото на бранител.

Така Черно море завърши наравно в последната си контрола, преди която представи отбора си за пролетта.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Черно море: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Даниел Димов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Матиас Курьор, Родриго Енрике, Исмаил Иса;

Лудогорец: Дамян Дамянов, Илкер Будинов, Петър Енчев, Преслав Петров, Димитър Илиев, Петър Караангелов, Велислав Минков, Иван Йорданов, Бранимир Костадинов, Георги Чукалов, Димитър Митков.