ЧУДОТО Е ФАКТ! Славия повали Лудогорец и приказката "Европа" продължава

ЧУДОТО Е ФАКТ! Славия повали Лудогорец и приказката

12-07-2020, 22:49

Славия ще играе бараж за Лига Европа срещу Ботев (Пловдив)!

Това стана факт, след като „белите“ нанесоха дебютна загуба на шампиона Лудогорец от 35 мача насам, печелейки с 3:1 домакинството си от последния кръг на плейофите в първата шестица.

Междувременно пък конкурентът Левски падна вкъщи от Локомотив (Пловдив) и по този начин Славия изпревари „сините“ с две точки, заемайки третото място в крайното класиране.

Освен това, възпитаниците на Златомир Загорчич не позволиха на шампионите от Разград да изравнят рекорда на ЦСКА от 36 мача без загуба в групата на майсторите, поставен в края на 80-години на миналия век.

Наставникът на гостите Павел Върба направи 8 промени спрямо титулярите от мача с Левски, като местата си в стартовите 11 запазиха само Ренан, Георги Терзиев и Вандерсон.

„Белите“ от своя страна излязоха пределно мотивирани, защото победата бе без алтернатива, ако искаха да играят срещу Ботев (Пловдив) в споменатия вече бараж за Лига Европа.

Рокадите в строя на гостите и амбицията на домакините доведоха до силно първо полувреме на Славия, в което тимът вкара 3 гола и се оттегли на почивка с човек повече заради директен червен картон на Сисиньо.

Още в 7-ата минута Венци Бенгюзов пробва извеждащ пас, но след рикошет топката се озова у Радослав Кирилов, чийто изстрел бе спасен от Ренан.

Пет по-късно „белите“ поведоха, след като Емил Стоев опита центриране към Калоян Кръстев, но Драгош Григоре се намеси и изчисти с глава. Топката обаче попадна на крака на младия талант Филип Кръстев, който без забавяне я прати в мрежата, за да открие резултата, след като седмица по-рано донесе успеха и срещу Левски с късен гол на „Герена“.

Три минути след попадението си домакините можеха да удвоят, ала Калоян Кръстев стреля покрай гредата. В 24-ата отново той отправи два последователни удара, но след всеки от тях топката срещна тялото на Георги Терзиев.

В 29-ата минута логичното се случи и Славия вкара втори гол. Тогава Христо Попадийн напредна през центъра, подаде към Янис Карабельов, той към Ради Кирилов, а последният асистира на Попадийн за второто попадение в срещата – 2:0.

В 34-ата минута Лудогорец стигна до първата си добра възможност, тъй като Дан Битон изведе Якоб Швиерчок, който обаче не можа да нанесе добър изстрел от ъгъла на вратарското поле и стреля покрай целта.

В следващата минута се стигна до грозни сцени и сблъсъци между футболисти на терена, след като Димо Бакалов бе фаулиран от Янис Карабельов и по време на падането си изрита Христо Попадийн.

Стигна се до ексцесии между играчи на двата отбора, след които Сисиньо бе изгонен заради удар без топка на Попадийн с директен червен картон. Такъв получи и помощник-треньорът на „белите“ Мартин Кушев, докато с жълти се разминаха Бакалов и Карабельов.

Лудогорец обаче не се размина само с два инкасирани гола преди почивката, защото точно преди нея Славия вкара трети. Той бе много красив и дело на Радослав Кирилов, който от воле не остави шансове на Ренан и оформи класиката в самия край на първото полувреме.

Второто не започна толкова вихрено, защото домакините заиграха по-спокойно, докато с човек по-малко Лудогорец трудно намираше отговор на това как да порази вратата на Антонис Стергиакис.

Въпреки това обаче, в 69-ата минута вратарят на „белите“ успя само да изгледа как топката преминава покрай гредата му след рикошет, а при последвалия корнер показа класа, спасявайки мощен удар от границата на наказателното поле.

Малко по-късно Лудогорец все пак съумя да върне един гол, тъй като в 74-ата минута Дан Битон се разписа в трети последователен мач, за да оформи крайното 3:1.

Славия - Лудогорец 3:1

1:0 Филип Кръстев 12

2:0 Христо Попадийн 29

3:0 Радослав Кирилов 45+1

3:1 Дан Битон 74

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис, 4. Петър Патев, 23. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 73. Венцислав Бенгюзов, 10. Янис Карабельов (к), 20. Филип Кръстев, 71. Емил Стоев, 11. Радослав Кирилов, 7. Калоян Кръстев;

Треньор: Златомир Загорчич;

ЛУДОГОРЕЦ: 33.  Ренан, 3.  Антон Недялков, 4.  Сисиньо, 5.  Георги Терзиев (к), 7.  Димо Бакалов, 8.  Дан Битон, 10.  Якуб Шверчок, 20.  Серкан Юсеин, 21.  Драгош Григоре, 25.  Стефан Баджи, 88. Вандерсон;