Шок за Хебър в Пазарджик! Спортист взе победата от фаворита

17-10-2020, 18:46

Спортист (Своге) шокира и победи с 2:1 домакините от Хебър (Пазарджик) в мач от 10-ия кръг на Втора лига.

Костадинов откри за "шоколадите" още в 9-ата минута, но Александър Димитров успя да възстанови равенството в 23-ата минута.

По всичко изглеждаше, че хебърци ще стигнат и до пълния обрат, но това не се случи и бяха попарени от опитния таран Деян Христов, който донесе успеха на гостите в 70-ата минута.

Това е първи успех за новия треньор на Спортист Ивайло Василев, който дойде в отбора преди няколко кръга от школата на Славия.

Загубата е втора поредна за пазарджиклии и след нея отборът е 6-и с актив от 17 точки, докато Спортист е 12-и със 7 точки, след като точката спечелена срещу Витоша бе анулирана.