Юношите на Беласица победиха Спортвилаж Сандански

24-01-2021, 20:49

С победа в контролите стартираха юношите на Беласица (родени 2007 г.), чийто треньор е  Васил Смилянов. Те спечелиха с 3:0 мача срещу  Сторвилаж Сандански, който се състоя на на терена с изкуствено покритие в района на гимназията.

Първата част на мача завърши при нулево равенство. По два пропуска направиха и двата отбора.

След почивката отборът, който диктуваше темпото и играта на терена, бе този на Беласица. На два пъти Иван Гегов бе точен пред наказателното поле на гостите, отбелязвайки две ефектни попадения. Третият гол в срещата отбеляза Димитър Гущеров, който от фаул в стил Роналдо с левия крак изпрати топката под напречната греда в далечния ъгъл и по този начин обра овациите на терена.

„Дадох шанс на всички футболисти от отбора. Оценката ми за този първи контролен мач е отлична след направената двуседмична подготовка. Следващият ни мач засега не е ясен. Търсим силен противник”, сподели Васил Смилянов.