Янтра не остави никакъв шанс на Левски (Лом)

23-11-2021, 16:39

Отборът на Янтра (Габрово) разби с 3:0 Левски (Лом) в мач от 18-ия кръг на Втора лига. Домакините тотално надиграха съперника си и заслужено спечелиха три точки.

Янтра пропусна да открие резултата още в средата на първата част, след като Петър Казаков пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Цеков срещу Венцислав Славов. В ситуацията гостите останаха и с човек по-малко.

В крайна сметка логичното се случи в 41-ата минута, когато Преслав Петров след разбъркване при корнер откри резултата. В 73-ата Георги Недков покачи на 2:0, след като направи добавка на една избита топка. В самия край на мача пък Славов оформи крайното 3:0 с хубав шут, рикоширал в гредата.

В класирането Янтра вече диша по-спокойно и вече е с 20 точки на 12-а позиция. Левски (Лом) пък остава на дъното с едва осем.