Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Втората победа продължава да се изплъзва на Витоша

Витоша Бистрица продължава да търси втората си победа за сезона, след като днес направи 1:1 с гостуващия Дунав в среща от 18-ия кръг на efbet Лигата. Емил Гъргоров откри резултата в 53-ата от дузпа, а Стефан Христов донесе точка за русенци с попадение в 65-ата. В 77-ата Румен Гьонов от тима на бистричани бе изгонен заради втори жълт картон. Витоша е последен в класирането с 5 точки, а Дунав се изравни по точки с 10-ия Етър.

През първите 45 минути чистите положения почти изцяло липсваха, като най-близко до гола бяха домакините в 25-ата минута, когато Гъргоров изпълни много добре фаул от малък ъгъл, но нацели сглобката на вратата.

В 30-ата Стефан Христов прроби добре отляво, но вместо да нанесе удар реши да подава и бранител изби в корнер.

Няколко минути по-късно Христов пробва диагонален удар, който нямаше нужната точност и топката мина на около метър от левия страничен стълб.

Второто полувреме бе далеч по-наситено с интересни ситуации пред двете врати, а в 53-ата „бистришките тигри“ откриха резултата. Садула пробва центриране в пеналта, където Мартин Костадинов игра с ръка, за което реферът отсъди дузпа. Емил Гъргоров изпълни точно наказателния удар и даде преднина за своя тим.

В 65-ата русенци се върнаха в мача – Ивайло Лазаров с отличен пас изведе отляво Исаевски, той в близост до аутлинията върна за Стефан Христов, който с точен удар матира Василев.

Витоша бързо можеше да върне преднината си в 69-ата минута. Атанас Кабов надбяга Милчев, след което отправи плътен удар, Макенджиев обаче отклони леко топката, която се отби в страничната греда.

Втори жълт картон на Гьонов в 77-ата остави домакините с човек по-малко.