Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

Левски прави нов опит за първа победа в първенството през пролетта

"Сините" фенове изживяха много емоции в четвъртък, когатоЛевскиелиминираЛудогорецна 1/4-финалите за Купата на България след изпълнение на дузпи. Успехът върна самочувствието на отбора след слабите резултати в първенството и най-вече загубата отСлавия(1:2). Преди това тимът наПетър Хубчевнаправи равенства сЦСКА(0:0) иЧерно море(2:2), а днес ще гостува наБотев (Враца). Ще бъде ли успешен четвъртият опит на столичани за първа шампионатна победа през пролетта?

Левски спечели за последно в efbet Лига точно преди 3 месеца, когато се наложи с 2:0 над аутсайдераВитоша (Бистрица). След вчерашната победа на ЦСКА срещуБерое, "сините" се озоваха на 4-о място в класирането, но ако успеят да вземат трите точки във Враца, ще изпревярят и "червените", иЛокомотив (Пловдив).

Ботев (Враца) беше пометен с 0:6 от Лудогорец в първия си официален мач за годината, но след това изненадаАрда (Кърджали)с 3:1, а в миналия кръг направи нулево равенство като гост наДунав. Съставът наАнтони Здравкове в зоната на изпадащите и всяка точка има огромна стойност. Врачани са много опасни при статичните положения, което се видя и при гостуването им на "Българска армия" за Купата на България. Ботев отпадна след загуба с 1:2, но беше много близо до това да прати мача в продължения.

В исторически план двата отбора са се срещали за първенство 59 пъти, като Левски има 3 победи, Ботев - 6, а равенствата са 13. Във Враца "сините" са спечелили 12 от изиграните 29 срещи.