Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Левски (София)Локомотив (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)ЦСКА 1948 (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Дунав (Русе)

Локомотив (София) изгони нападател

Локомотив (София) се раздели с нападателя Карим Бухмиди. Първият мач за играча от над 3 месеца се оказа и последен за него с екипа на тима. В понеделник етническият алжирец бе привикан от ръководството на "железничарите", за да се обсъди прекратяването на контракта му, съобщава "24 часа".

Решението за изгонването му е взето след загубата с 1:2 от Локо в Пловдив. Бухмиди стана причина столичани да получат първия гол, а и ги остави с човек по-малко.

Десетина минути след почивката нападателят игра с ръка в наказателното поле на гостите. След консултация със системата за видеонаблюдение главният съдия Волен Чинков даде дузпа за пловдивчани и показа жълт картон на Бухмиди.

Той бе втори на "Лаута" за Бухмиди, който пристигна в "Надежда" в началото на юли, и французинът бе изгонен. Всичко това се случи малко преди 23-годишният футболист на столичния тим да бъде сменен.

Със загубата в Пловдив, Локо продължи серията си без победа. За последно "червено-черните" записаха успех в първенството на 27 септември - 1:0 над "Славия".

Последваха 5 загуби и 1 равенство. Софиянци загубиха от пловдивския си адаш на 1/8-финалите на турнира за купата на България.