Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Витоша (Бистрица)Дунав (Русе)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Спартак (Варна)

ОБЗОР: Арда победи шампиона на Грузия, Славия и Ботев с успехи в контроли

ОБЗОР: Арда победи шампиона на Грузия, Славия и Ботев с успехи в контроли

Novsport

Дебютантът в българския футболен елит Арда записа първа победа на подготвителния си лагер в Турция.

Отборът от Кърджали се наложи с 3:2 над грузинския шампион Динамо Тбилиси пред погледа на президента Петър Пешев и бившия национален селекционер Красимир Балъков.

Спас Делев откри резултата в 23-та минута от свободен удар, като не даде никакви шансове на вратаря, а малко преди почивката нацели и гредата.

След почивката Стамен Белчев направи няколко промени, но това не попречи на Арда и тимът получи дузпа, след като Светослав Ковачев бе фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Иван Коконов, но вратарят на Динамо спаси.

В 62-та минута Радослав Василев вкара отблизо за 2:0, а после Румен Руменов отбеляза първия си гол с екипа на Арда - 3:0.

В заключителната част на мача грузинският първенец успя да отбележи две попадения, дело на Ахвледани (87) и на Бабунадзе от дузпа в 89-ата минута, но въпреки това загуби.

Победи в контроли с чуждестранни отбори записаха още Славия и Ботев, но тази на пловдивчани бе пирова, защото травма в нея получи звездата Тодор Неделев.

Ето и всички резултати от контролите на българските отбори в събота:

Арда (Кърджали) - Динамо (Грузия) 3:2



Атлетик (Куклен) - Марица (Пловдив) 1:1 (подробности тук)

Несебър - Спартак (Варна) 1:3 (подробности тук)

Етър (Велико Търново) - Каспий (Казахстан) 0:1 (подробности тук)

Локомотив (София) - Надежда (Доброславци) 4:0 (подробности тук)

Вихрен (Сандански) - Лудогорец II (Разград) 1:1 (подробности тук)

Струмска слава (Радомир) - Кариана (Ерден) 2:1 (подробности тук)

Ботев (Пловдив) - Чайка (Русия) 3:0 (подробности тук)

Славия (София) - Спартакс (Латвия) 1:0 (подробности тук)

Септември (София) - Спартакус (Унгария) 0:0 (подробности тук)

Литекс (Ловеч) - Локомотив (Горна Оряховица) 2:1 (подробности тук)

Пирин (Разлог) - Перун (Кресна) 2:1 (подробности тук)

Спартак (Пловдив) - Родопа (Смолян) 2:0

Добруджа (Добрич) - Созопол 1:3

Борислав (Първомай) - Гигант (Съединение) 3:1

Розова долина (Казанлък) - Миньор (Раднево) 2:1

Славия /юноши/ - Миньор (Перник) 1:2

Чико Бунара (Бяга) - Сокол (Марково) 2:4

Ботев (Гълъбово) - Нефтохимик (Бургас) 0:1

Карнобат - Загорец (Нова Загора) 0:2

Черноморец (Бургас) - Черноморец (Балчик) 2:3

Novsport


Покажи новините за отбор

ЦСКА
Левски
Славия
Черно море
Локомотив
Ботев
Дунав
Берое
Ботев
Етър
Лудогорец
Витоша
Арда
Царско Село