Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Монтана (Монтана)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)ЦСКА 1948 (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Дунав (Русе)

ОБЗОР: Дъжд от голове, прекратен мач и много емоции в Лига Европа (РЕЗУЛТАТИ)

ОБЗОР: Дъжд от голове, прекратен мач и много емоции в Лига Европа (РЕЗУЛТАТИ)

Novsport

В четвъртък вечер се изиграха 43 мача от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Най-зрелищният от тях бе този между Бачка (Топола) и ФКСБ. Срещата бе изпъстрена с 12 гола като редовното време и продълженията приключиха при резултат 6:6, като освен това имаше още два червени картона за сърбите, а накрая победителят трябваше да бъде излъчен с дузпи.

В тях румънците показаха по-здрави нерви и се наложиха с 5:4 точни изстрела от бялата точка.

Междувременно срещата между Рига и Тре Фиори бе прекратена в средата на първото полувреме заради ураганен вятър при резултат 0:0.

Емоциите за българските представители бяха коренно различни, защото ЦСКА продължи напред след успех с 2:0 над гостуващия БАТЕ Борисов, докато Локомотив отпадна в Пловдив от Тотнъм след късен обрат и загуба с 1:2.

Междувременно отборът, воден от родния треньор Стойчо Младенов - Кайсар (Кизилорда), бе елиминиран в дебюта си на международната сцена от кипърския АПОЕЛ след поражение с 1:4.

Хайдук (Сплит) на българския национал Кристиан Димитров продължава напред, докато Слован (Братислава) на Васил Божиков и Олимпия (Любляна) на Ангел Лясков отпаднаха от турнира.

Ето и всички резултати от играните в четвъртък вечер срещи:



Кайсар Кизилорда - АПОЕЛ Никозия 1:4

Вентспилс - Розенборг 1:5

Ренова - Хайдук Сплит 0:1

Астана - Будучност Подгорица 0:1

Арарат Армения - Фола Еш 4:3 след продължения

Теута Дуръс - Гранада 0:4

Линкълн Ред Импс - Глазгоу Рейнджърс 0:5
Купс - Слован Братислава 1:1 (4:3 след дузпи)

Ботошани - Шкендия 0:1

Бодьо - Жалгирис 3:1

Гьотеборг - Копенхаген 1:2

Локомотив Пловдив - Тотнъм 1:2

Ритериай - Слован Либерец 1:5

Нефтчи - Галатасарай 1:3

Олимпия Любляна - Жрински Мостар 2:3 след продължения

Флора Талин - Рейкявик 2:1

Конас Куей - Динамо Тбилиси 0:1

Макаби Хайфа - Кайрат Алмати 2:1

Хибърниънс - Фехервар 0:1

ЦСКА - БАТЕ Борисов 2:0

Юргорден - Юръп 2:1

Сфинтул Гьорге - Партизан 0:1 след продължения

Крит - Аполон Лимасол 0:1

Лачи - АПОЕЛ Беер Шева 1:2

Локомотив Тбилиси - Динамо Москва 2:1

Рига - Тре Фиори (прекратен в 23-ата минута при 0:0 заради буря)

Интер Дескалдес - Дъндолк 0:1

Шамрок Роувърс - Милан 0:2

Кукеси - Волфсбург 0:4

Арис - Колос Коваливка 1:2

Пяст Гливице - Хартберг 3:2

Силекс - Дрита 0:2

Борац Баня Лука - Рио Аве 0:2

Стандарт Лиеж - Бала 2:0

Мура - АГФ 3:0

Коулрейн - Мъдъруел 2:2 (0:3 след дузпи)

Викинг - Абърдийн 0:2

Осиек - Базел 1:2

Дунайска Стреда - Яблонец 5:3

Линфийлд - Флориана 0:1

Сервет - Реймс 0:1

Бачка Топола - ФКСБ 6:6 (4:5 след дузпи)

Хонвед - Малмьо 0:2

Novsport


Покажи новините за отбор

ЦСКА
Левски
Славия
Черно море
Локомотив
Ботев
Берое
Ботев
Етър
Монтана
Лудогорец
Арда
Царско Село
ЦСКА 1948