Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Етър (Велико Търново)Левски (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Монтана (Монтана)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)ЦСКА 1948 (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Дунав (Русе)

РАДОСТ ВЪВ ВАРНА! Черно море се върна на победния път (СНИМКИ)

Черно море най-накрая успя да се върне към победния път и надви с 2:0 една от приятните изненади през този сезон - Арда. При домакинството си на "Тича" в герой за моряците се превърна острието Матиас Курьор, който отбеляза и двете попадения за успеха.

Така Черно море записа първата си победа от над месец насам, докато това беше първото поражение на момчетата на Николай Киров през кампанията.

В петата минута Делев центрира на първа греда от корнер, Милен Желев стреля с глава, но топката мина на сантиметри встрани. Малко след товагостите стигнаха до нов ъглов удар.Той бе изпълнен късо,последва центриране, но след разбъркване, топката бе изчистена напред.

В 31-ата минута се стигна до първия гол. Панайотов отправи над 30-метров пас по въздух, Симеонов излезе да пресече подаването, но се размина с топката, а Курьор на празна вратаотбеляза по диагонала за 1:0.

Минута преди почивката Илиан Илиев получи пред наказателното поле фронтално и стреля без да се замисля, но над вратата.

Още в 49-ата минута след изпълнение на свободен удар от десния фланг, Васил Симеонов първоначално спаси удара с глава на Милен Желев, но впоследствие изпусна топката и Матиас Курьор бе на точното място, за да вкара за 2:0.

В 58-ата минутагостите изпълниха нов корнер, след който Коконов отправи удар, Ганев направи добавка с глава, но твърде слаба и Дюлгеров улови.

В 71-ата минутаИван Тилев получи топката, напредна няколко метра и шутира с десния крак, но покрай вратата.

Така Черно море събра осем точки и се изкачи на 11-то място в класирането, докато Арда падна до четвъртото място с 12. Курьор пък излезе начело сред голмайсторите на първенството, като вече има осем точни попадения.

Черно море - Арда 2:0