Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Левски (София)Локомотив (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)ЦСКА 1948 (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Дунав (Русе)

Септември даде сериозен отпор на Рейнджърс, но загуби с 2:4 в Младежката Шампионска лига

Юношите на Септември (София) загубиха с 2:4 от връстниците си от Глазгоу Рейнджърс в Младежката Шампионска лига. Срещата се игра на стадион Славия в квартал Овча купел. Момчетата на Иван Гешев записаха силно първо полувреме, но след почивката не издържаха на натиска на шотландския тим. В герой на мача се превърна английският нападател на гостите Тони Уестън, който порази на три пъти българската врата.

Мачът започва с опасни удара на Мартин Стойчев, които обаче не намериха мрежата на Рейнджърс. В десетата минута Уестън можеше да открие резултата, но гредата спаси стража на Септември Ивайло Илиев. След девет минути Уестън изскочи сам срещу Илиев, но българският вратар спаси майсторски. В 21-ата минута обаче деветката на Рейнджърс откри резултата с добавка. В 25-ата минута обаче Симеон Александров изравни с прецизен изстрел - 1:1.

В 30-ата минута Септември излезе напред в резултата! Стойчев порази вратата на шотландците с глава - 2:1! В последната минута на първото полувреме обаче Коул МакКинън направи 2:2 след поредно центриране в наказателното поле на тима от София. В 50-ата минута капитанът Панайот Пасков докосна попадението, но вратарят Джей Хогарт спаси удара му. Буквално в ответната атака Уестън се разписа за 3:2 - Рейнджърс отново поведе. В 71-ата минута централният нападател оформи своя хеттрик след разбъркване пред вратата на Септември.

Така Рейнджърс спечели с 4:2 двубоя в София, а през декември предстои реванш в Шотландия.