Александър Тунчев: Радвам се, че успяхме да устоим на трудните условия

Александър Тунчев: Радвам се, че успяхме да устоим на трудните условия

Topsport.bg

днес, 17:28

Старши треньорът на Арда, Александър Тунчев, изрази задоволството си след убедителната победа с 4:0 над Септември София в мач от 28-ия кръг на Първа лига.

"Беше доста трудно днес, времето се сменяше много интензивно. Радващото е, че успяхме да устоим на тези условия. Радвам се, че не подценихме мача, а въпреки изпуснатите ситуации, успяхме да вкараме. Четирите гола са добър резултат, няма как да съм недоволен", сподели Тунчев след края на срещата.

Тренерът на Арда отбеляза, че екипът му е работил усилено върху защитата при статични положения, след като Септември показа сила в този аспект. "Септември изпълняват добри статични положения, разчитат на ръстови състезатели. Сега се справяме много по-добре с тези ситуации в сравнение с предишни мачове. Работим усилено в този аспект, опитваме се да изчистим всички детайли", коментира още той.

Относно класирането и амбициите на отбора, Тунчев подчерта, че стабилността е в основата на успеха им. "Надявах се, че ако постигнем постоянство, ще успеем да се настаним между първите 4-5 отбора в класирането. Доволен съм, че показваме последователност в играта си. Но трябва да бъдем реалисти - имаме още много мачове и с три поредни победи не можем да си позволим да мечтаем за Европа. Трябва да продължим да работим и да се фокусираме върху всеки следващ мач", заключи треньорът на Арда.

С успеха си Арда укрепиха третото си място с 50 точки и продължават да се борят за участие в плейофите, като амбициите им за завършване в топ 4 на редовния сезон остават силни.

Източник: Topsport.bg

Последни новини