Американец подсилва Дунав

Американец подсилва Дунав

Topsport.bg

днес, 10:19

Американски офанзивен футболист привлече в редиците си Дунав, обявиха официално от русенския клуб на своята страница във фейсбук.

Контрактът на Джордан Сейнт-Луис с "драконите" ще бъде за следващите два сезона. Роденият в щата Мериленд състезател пристига в Русе от състава на португалския Амаранте - отбор, спечелил промоция за местната Втора дивизия през изминалия сезон. Визитката на играча включва и престой в Академика Коимбра, допълват още от Дунав.

"На терена Сейнт-Луис е футболист, който впечатлява с физическа мощ, скорост и директен стил на игра. Той може да действа и по двата фланга на атаката", отбелязаха от русенския клуб.

Очаква се американецът да се присъедини към новите си съотборници съвсем скоро. От щаба на русенци уточниха, че в близките дни предстои да бъдат обявени и следващите попълнения, които вече са подписали договори и ще пристигнат в града.

До този момент новакът в Първа лига подписа с португалския централен бранител Андре Алвеш, 23-годишния страж Пламен Пепеляшев, фланговия състезател Илкер Будинов, бившия полузащитник на Берое Стефан Гаврилов и колумбийския защитник Хосе Кабаркас. Клубът съумя да запази и гръбнака от 13 футболисти, извоювали класирането в елита.

Ново лице има и на треньорския пост - Емануил Луканов, който през миналата кампания изведе Янтра 2019 Габрово до второто място във Втора лига. Специалистът започна престоя си с поражение 1:2 в първата контрола срещу Локомотив ГО, а следващият тест за отбора е на 24-ти юни срещу елитния Ботев Враца.

Източник: Topsport.bg

Последни новини