вчера, 22:38
Капитанът на младежкия национален отбор на България Асен Митков сподели мнението си след днешната загуба на "лъвчетата" срещу Шотландия с 0:1. Той каза, че стилът на островитяните не е бил удобен за нашите момчета.
"Мисля, че не изиграхме най-добрия си мач днес. Подведохме се малко по тяхната игра и не можахме да покажем това, но което сме способни и закономерно загубихме", започна Митков.
"Планът ни беше да държим топката, да сме по-спокойни. Но в крайна сметка след техния гол започнахме да играем прибързано. Започнахме с дълги топки на моменти, а и прекалявахме със задържането отзад. Като цяло не успяхме да изиграем най-добрия си мач", продължи капитанът.
"Мисля, че такъв стил - какъвто изповядват шотландците, не е удобен. Затрудняват ни, защото играят доста директен футбол - с дълги топки и единоборства. И така не успяхме да се приспособим към тяхната игра и загубихме. Сега всички в съблекалнята са много разочаровани, защото знаем, че можем повече. И видяхме срещу Чехия какъв мач изиграхме. А Чехия са много по-добър отбор от Шотландия. Мисля, че и ние като отбор сме по-добри от Шотландия. Но днес просто не успяхме да покажем това, на което сме способни", завърши футболистът.
