днес, 09:22
Ръководството на Локомотив София прие вчера оставката на старши треньора на тима Антон Велков. Той хвърли кърпата след загубата с 1:2 от последния Хебър в Пазарджик. Наставникът е провел среща със собственика Веселин Стоянов и го е уведомил за причините.
Босът на червено-черните обяви пред "Тема Спорт", че клубът обсъжда няколко варианта за наследник, но няма да бърза с крайния избор.
Според запознати опциите са три - Светослав Петров, Станислав Генчев и Красимир Балъков, като последният е с най-малки шансове.
В края на септември миналата година за трети път в своята кариера Тони Велков застана начело на столичните железничари. Интересното е, че той пое отбора след предишния мач с Хебър - 0:0 в "Надежда", който се оказа последен за предшественика му Иван Колев.
От тогава доскорошният наставник изведе червено-черните в 15 шампионатни двубоя, в които записа само 4 победи, при 1 равенство и цели 10 загуби. Отпадна и болезнено за Купата на България след 1:5 у дома от Ботев Пловдив на осминафиналите.
"Към края на днешния работен ден (б.р. - вчера следобед) нямаме решение за поста старши треньор на Локомотив София. Не бързаме, за да може да вземем най-точното решение.
Хубаво е, че сега предстои пауза за националните отбори, за да може новият наставник да се запознае по-добре с момчетата и да може този период на прекъсване да е пълноценен за отбора и за новия треньор. Има време за реакция. Обсъждаме варианти, но засега нищо конкретно.
Само сме набелязали имената и да видим какво ще се получи. До ден, два ще вземем решение, за да не губим и времето", сподели Стоянов. На въпрос изненадан ли е бил от решението на Антон Велков, той призна: "В интерес на истината не ме изненада, защото той си беше поставил като цел определен точков актив през пролетта. Сега загубата от Хебър просто преля чашата. Той е човек с достойнство и заяви, че иска да напусне. Всички в клуба му благодарим за работата и отдадеността", сподели бизнесменът.