Ботев кога ще се напъне поне малко срещу Лудогорец?

10-03-2024, 21:17

Ботев (Пловдив) уж е отбор с традиции в българския футбол, а когато приеме Лудогорец на своя стадион, така наречените "канарчета" са като проскубани пиленца. Много плахи, много тихи... И така година след година, сезон след сезон.

Днес се повтори сценарият от миналия сезон. Отново два гола за гостите до почивката и после срещата се доиграва. Явно гостуване в Пловдив на Ботев е най-приятната визита за разходка на така нареченият шампион. Отпор няма, никакъв. Всичко е кротко, все едно се играе някаква контрола.

Вярвате или не, "жълто-черните" имат само една-едничка победа срещу разградчани за първенство, когато са домакини. Това, откакто Лудогорец влезе в българския елит. А днес "зелените" постигнаха своята 11-а поредна победа срещу Ботев в неговия дом. Да, срещу отбор с традиции у нас, който иска да бъде сред водещите.

Споменах за двете поредни 2:0 с голове преди почивката. В тази серия има още два мача с този резултат. Три пъти гостите стигнаха до 3:1, а другите им победи са с 1:0, 2:1, 3:2 и 4:2.

Звездата на Ботев Тодор Неделев пък бързо беше спазарен за Разград. Изобщо, всичко между двата отбора е по мед и масло.

Кога Ботев ще се напъне поне малко срещу Лудогорец?

Няма интрига в "сблъсъка" им. Може да минем и без този мач, ама няма как, в програмата е. Тази, която води "орлите" до титла след титла...