днес, 16:37
Левски гостува на Ботев Пловдив в отложен мач от VI кръг на Първа лига. Срещата на стадион "Христо Ботев" ще започне в 17:30 часа и ще се ръководи от Валентин Железов. Негови помощници ще бъдат Станимир Илков и Васил Шавов.
Липсата на домакинска победа на "Колежа" и напрежението, породено от незадоволителните резултати и вътрешните проблеми, доведоха до отлив на привържениците на "канарчетата". Според първоначалните данни привържениците на Левски са изкупили повече билети от домакините. Призиви за подкрепа бяха отправени от "жълто-черния" клуб и временния треньор Иван Цветанов. Те идват на фона на незадоволителните резултати - след 1:1 срещу ЦСКА в първия си мач след турбулентното лято, Ботев Пд записа шест поражения, както и две победи. В клуба се очаква да бъде назначен нов треньор, след като Николай Киров подаде оставка след загубата от ЦСКА 1948 с 1:2.
Очаква се на трибуните днес да бъде Александър Томаш, който е спряган за сигурен наследник на Белия.
Левски е в значително по-добра позиция - "сините" са трети с 20 точки от същия брой мачове и голова разлика 15:5. Разликата от 13 точки между двата отбора ясно илюстрира различното им представяне досега в шампионата. Столичният гранд обаче допусна грешна стъпка в предишния кръг и ще търси успех, с който да продължи битката за първото място. За столичани това е втора поредна визита в Пловдив след загубата от местния Локомотив (0:1). Левски е без Карл Фабиен за гостуването.
"Изправяме се срещу отбор, който точковият му актив не отразява потенциала на отбора. Нашият фокус е върху това какво ще представлява нашият отбор в този мач", сподели треньорът Хулио Веласкес.
Последната среща между тези съперници завърши при 1:1 на 30 март 2025.