днес, 14:38
Ботев Пловдив не срещна проблеми и победи домакина Спартак Плевен с 4:0 в мач от 1/16 финалите в турнира за Купата на България.
Още в 10-ата минута, гостите реализираха чрез дузпа изпълнена от Никола Илиев. В 39-та Самуел Оджим получи топката в наказатателното поле. С прекасен финт той преодоля защитник на Спартак и изпрати кълбото в левия ъгъл на вратата.
Само 4 минути след подновяването на играта, Андрей Йорданов центрира от свободен удар. Топката падна прекрасно на главата на Никола Солдо, който просто трябваше да насочи топката във вратата.
В 72-та минута Таилсон Гонсалвес не успя да преодолее вратаря с първия си удар. След спасяването, кълбото отново попадна в "жълто-черния" футболист. Крилото подаде топката на Димитър Митков, който на празна врата нямаше как да сгреши.
Така Ботев Пловдив се класира за 1/8 финалите и поема глътка свеж въздух, имайки предвид лошото представяне на "жълто-черните" в Първа лига. Пред Спартак Плевен остават много въпроси, които Красимир Бислимов трябва да отговори.
