Бютучи иска да се върне в бивш клуб, патил си от ЦСКА в Европа

Бютучи иска да се върне в бивш клуб, патил си от ЦСКА в Европа

Topsport.bg

днес, 17:51

Зюмюр Бютучи иска да се завърне в един от бившите си клубове – Викинг. В момента норвежкият отбор, който преди точно две десетилетия ЦСКА победи с 2:0 в групите на Купата на УЕФА, е в борбата за титлата и държи втора позиция с равен брой точки с първия Будьо/Глимт (42).

В Норвегия отбелязват, че Бютучи е изваден от първия състав на „червените“ от старши треньора Душан Керкез. Косоварят с норвежки паспорт има само 30 минути досега през сезона за ЦСКА, след като пропусна началото заради дежурната му контузия.

В Норвегия вече се коментира, че формата му е под въпрос заради липсата на практика. Въпреки това Викинг, който води битка за титлата редом с Будьо/Глимт, може да разгледа вариант за неговото завръщане.

Бютучи изгради името си именно в Ставангер - в периода 2015-2021 той записа 154 мача за Викинг, като се отчете с 23 гола и 30 асистенции.

ЦСКА би могъл да си спести над половин милион лева, ако играчът разтрогне с клуба по взаимно съгласие. Така няма заплатите му да тежат на хазната в Борисовата градина до юни 2026 година. От друга страна няма да се вземе сума, ако евентуално някой отбор би решил да го купи.

Източник: Topsport.bg

Последни новини