днес, 14:41
В сряда ще стане ясно дали селекционерът Илиан Илиев ще остане начело на националния отбор на България. За тогава е предвидено заседанието на Изпълнителния комитет, на което ще бъде разгледана оставката на опитния специалист, съобщава "Спортал".
Припомняме, че преди десетина дни президентът на ПФЛ Атанас Караиванов излезе с позиция срещу Илиев, в която официално поиска оставката му като треньор на "лъвовете".
Това негово действие беше породено от недоволството около жребия за полуфиналите на Купата на България, което, според Караиванов, е дошло именно от наставника на Черно море.
Илиан Илиев отговори, че ще заведе дело срещу Караиванов, тъй като е уронил престижа му, след което заяви, че ще подаде оставка. Това се случи миналата седмица, а след два дни ще стане ясно дали тя ще бъде приета от Изпълкома.
На 1 март Българският футболен съюз съобщи, че Илиев е национален селекционер и обсъждането на позицията му не стои на дневен ред.