Георги Иванов: Вече има 4 или 5 отбора, които дърпат нивото в първенството

Георги Иванов: Вече има 4 или 5 отбора, които дърпат нивото в първенството

Topsport.bg

днес, 20:59

Президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов заяви, че трябва да се гордеем от представянето на българските отбори в европейските клубни турнири. Гонзо бе на трибуните на стадион "Лазур" в Бургас по време на мача между Нефтохимик и дубъла на Ботев Пловдив.

"Ние сме създали правила, за да може след години да имаме по-добри млади футболисти, а националният отбор да може да постига по-добри резултати. Трябва да се гордеем от представянето на българските отбори в европейските клубни турнири и това, което показаха.

Без силно първенство няма да имаме силен национален отбор. Нека всички се радваме на успехите на отборите, които играят в Европа. Вече има 4 или 5 отбора, които дърпат нивото в първенството и са като локомотив за останалите отбори. Нивото лека-полека започва да се вдига. Смятам, че с времето нещата ще стават по-добри.

Има регламенти на УЕФА и на ФИФА. Ние сме част от европейската общност и знаете, че не може да забраняваме на чужденците да играят. Ние това, което искаме да направим с правилото е да подпомагаме българските футболисти, а не да казваме да не играят чужденците", каза Иванов пред "Котаспорт".

Източник: Topsport.bg

Последни новини
ЦСКА - Дунав 1:1

ЦСКА - Дунав 1:1

02-08-2026, 21:15