Голово шоу в Бистрица - ЦСКА 1948 разгроми Локомотив Пловдив с 4:0

Голово шоу в Бистрица - ЦСКА 1948 разгроми Локомотив Пловдив с 4:0

Topsport.bg

20-09-2025, 21:24

ЦСКА 1948 постигна най-убедителната си победа за сезона, след като разгроми Локомотив Пловдив с 4:0 в двубой от деветия кръг на Първа лига. Успехът донесе и първо поражение за пловдивчани от началото на първенството, а "червените" продължават перфектната си серия у дома. ЦСКА 1948 изпревари Лудогорец и излезе на второ място в Първа лига.

В 43-ата минута 19-годишният Марто Бойчев откри резултата със своя първи гол в елита. Младокът бе изпуснат в наказателното поле, стреля, а топката рикошира в Лукас Риян и влетя във вратата на Боян Милосавлйевич.

В началото на второто полувреме Атанас Илиев удвои аванса след бърза атака и отлично центриране на Драган Гривич. Нападателят се измъкна от защитата и с глава покачи на 2:0.

В заключителните минути новото попълнение Мамаду Диало се превърна в герой. Влязъл като резерва, само за пет минути той отбеляза два гола - първо след разбъркване в наказателното поле, а малко след това след подаване на Фредерик Масиел оформи крайното 4:0.

Това е най-сериозният успех за ЦСКА 1948 през сезона и първа загуба за Локомотив Пловдив в първенството. Марто Бойчев се запомни с първия си гол в елита, а Диало показа защо трансферът му вече се смята за изключително успешен. С убедителното 4:0 "червените" изравниха пловдивчани по точки и продължават силната си серия в Бистрица.

Източник: Topsport.bg

Последни новини