Девойките ни до 16 години триумфираха на приятелски турнир в Малта

07-04-2024, 22:12

Националният отбор на България по футбол за девойки до 16 г. записа невероятен успех, след като спечели международния приятелски турнир за развитие на УЕФА в Малта. Нашите момичета извоюваха 3 победи от 3 мача.

В последната си среща от надпреварата момичетата на Валентина Господинова надделяха с 2:1 над състава на Черна гора и си гарантираха лидерската позиция. Преди това девойките ни триумфираха съответно срещу Малта (2:1) и Андора (4:1).

Срещу Черна гора нашият тим се оказа догонващ в резултата още в 10-ата минута, когато съперникът поведе от дузпа.

Въпреки това обаче късни голове на Гергана Халянова и Катерина-Мария Равначка в заключителните минути на срещата, България съумя да обърне развоя на събитията в своя полза и да финишира на първо място в турнира.