Етър и Янтра си размениха по един гол

22-06-2024, 17:28

Отборите Етър и Янтра (Габрово) завършиха наравно 1:1 в първа контролна среща и за двата отбора от лятната подготовка. На стадион "Ивайло" в Старата столица съперниците си размениха по едно попадение в последната четвърт на мача.

Двата отбора направиха открит и двуостър мач, като преди почивката "виолетовите" атакуваха по-често, докато габровци залагаха на контри. В 40-ата минута Кольо Станев бе изведен и стреля технично, но топката мина до десния стълб. Две минути по-късно след центриране от корнер отново Станев шутира, но ударът му бе избит от защитник.

Само шест минути по-късно "болярите" възстановиха равенството. Принс се пребори за топката в центъра, последва атака, при която реферът Михаел Павлов пусна авантаж и топката стигна отдясно до Радослав Найденов. Халфът финтира защитник, напредна и стреля, а от непосредствена близост Айкут Рамадан засече топката и оформи крайното 1:1.