Ивелин Попов: Николай Кириов рязко промени отношението си към мен

Ивелин Попов: Николай Кириов рязко промени отношението си към мен

Topsport.bg

днес, 14:54

Ветеранът Ивелин Попов разкри пред "Спортал", че най-голяма заслуга за раздялата му с Ботев Пловдив има треньорът на тима Николай Киров. Попето заяви, че все още не се е разбрал с нито един клуб и не знае къде ще продължи кариерата си.

"Доколкото ме познавате, аз исках да си завърша кариерата в Ботев Пловдив. Имахме разговор с Илиян, Николай Киров, обясних им моята позиция. Казах им - "хора, искам да завърша като пич". Последните месеци започнах да усещам резки промени към отношението към мен. Главно от старши треньора. Играхме срещу Лудогорец и без да говори с мен, без да ми каже нищо ме остави извън титулярния състав. Преди мача ме пита дали може да разчита на мен за смяна. Казах му да, но и му казах, че това не е окей. Имахме 2-3 дни почивка, инициирах разговор с благодетеля.

След това Киров ми обясни, че е трудно да играем с Неделев заедно. Питах ги дали аз съм човекът, който ще стои повече не пейката, но отговор не последва, само клатене на глава. Казах им, че тази роля не мога да я приема и не я желая. Тодор беше с нас и го питах дали той би стоял на пейката - той каза не. И аз не съм съгласен. Имам 7-8 месеца искам да ги завърша като пич. В такъв случай казах, че е по-добре по-възрастният да разтрогне договора и да си тръгне. Изрично казах няколко пъти, че за мен и двамата можем да играем по едно и също време. Треньорът, ако ме искаше да ме има в състава си, можеше да намери вариант.

На тези години играя футбол за удоволствие, да стоя и да си вземам само заплата не става. Познавам се. Затова, когато нещо не ми харесва, ставам и си заминавам. В града имаше доста слухове, че аз и Тодор Неделев сме в конфликт, има интриги. Аз съм две години капитан на този отбор, досега не е имало конфликт. Втори капитан беше Николай Минков. Преди първия мач казах на Минков, ако ме сменят, да дам лентата на Неделев, за да му дадем допълнително мотивация. Минков каза няма проблем.

Аз не мога да стоя и да се унижавам. Не искам по този начин да ставам директор. Не ми е фикс идея. 7 месеца са и искам да ги изиграя като пич. Не се стигна до по-задълбочени разговори, приеха го, станах и си тръгнах.

Ако отида в Локомотив или някъде другаде, там може да е друго. Но при положение, че допреди 2 месеца навсякъде се тръбеше за мен, че около мен ще се гради отбор... от пейката ли ще го градим? Единственото, за което съжалявам в Ботев, е, че не спечелихме Суперкупата на "Колежа". Всичко друго съм го очаквал. Доста от нещата съм ги очаквал. В България особено доста пъти в доста сфери се получават така нещата.

Да сме живи и здрави. Предполагам до края на другата седмица ще се реши какво ще правя", каза Попов.

Източник: Topsport.bg

Последни новини