Илиан Илиев поверява атаката на опитния Кешеру

17-09-2024, 09:50

Старши треньорът на Черно море - Илиан Илиев обмисля да хвърли Клаудиу Кешеру от първата минута в дербито със Спартак (Варна) в неделя вечер. Мачът на "Коритото" е от 20:00 часа. 37-годишният румънец досега пет пъти влизаше като смяна, като в последния мач с Арда бе с ключова роля за изравнителното попадение за 1:1 в края, пише "Тема Спорт".

В двубоя с кърджалийци атаката водеше Брено Тейшейра, който разочарова. Така Илиев е преценил, че най-после е дошъл моментът на Кешерю да застане като централен нападател, след като вече натрупа 110 минути на терена.

Лекарският щаб на моряците пък прави всичко възможно да вдигне за дербито със Спартак контузения Уеслен Жуниор. В двубоя с Арда на терена се върна Дани Мартин, който също лекуваше травма. Така в лазарета остава само румънецът Калкан, който няма да бъде готов и за дербито със соколите.

От Черно море пък заявиха, че ще следят ситуацията с билетите за дербито със Спартак и ще реагират мигновено.