вчера, 22:29
Левски и Апоел Беер Шева завършиха 0:0 на стадион "Георги Аспарухов" в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Реваншът е на 17-и юли на стадион "Вароши" в унгарския град Ниредихаза.
ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:
Българският отбор наложи сериозен домакински натиск и можеше да съжалява, че не отбеляза преди почивката. Новото попълнение Рилдо стреля опасно на четири път, а освен него Евертон Бала, Марин Петков и др. "сини" футболисти изпробваха рефлекса на Нив Елиаси.
Гостите пък не създадоха никакви опасности пред вратата на Вуцов. Това се промени след почивката, като те започнаха по-активно, но отново без чисти положения. В 70-ата минута Левски остана с човек по-малко след втори жълт картон на Майкон. На пръв поглед играчът на "сините" бе доста лесно изгонен от чешкия съдия.
Макар и останал с десет души, българският отбор създаде две изгодни ситуации за гол, но Бала и Цунами не успяха да се разпишат. В самия край Светослав Вуцов блесна с отлично спасяване при опасен удар на Вентура.