Левски и Арда се занулиха на "Герена"

Левски и Арда се занулиха на

06-07-2024, 21:26

Левски и Арда не се победиха и завършиха 0:0 в приятелски мач, игран на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов".

Това е второ нулево равенство за "сините" в рамките на няколко дни, след като тимът завърши при същия резултат и с Черно море в Правец.

За Левски предстои още една контрола и тя ще е срещу израелския Нетаня на 13/07.

В 6-ата минута Патрик-Габриел Галчев напредна по дясното крило и подаде към Алекс Колев в наказателното поле, а новият нападател на "сините" веднага нанесе удар с десния крак, но топката премина покрай гредата.

Малко по-късно Алекс Колев нанесе удар с глава след корнер, но отново се размина на малко от целта.

В средата на първата част Алекс Колев отново обстрелва вратата на Арда. Този път №9 в състава на Левски нанесе силен удар от пряк свободен удар, но Анатолий Господинов боксира топката и я изпрати в безопасна зона.

Малко преди почивката Арда имаше добра възможност за гол. Борислав Цонев открадна топката в средата на терена, пробяга около 30-40 метра с нея и от границата на наказателното поле нанесе силен удар, но малко над гредата.

В последните секунди на полувремето Марин Петков стреля от пряк свободен удар, а топката се удари в стената, заблуди вратаря, но за късмет на Господинов и съотборниците му, мина на милиметри от дясната греда.

В първите 10 минути на втората част играчите на Арда на няколко пъти центрираха топката в полето на Левски, но защитата на "сините" се справи отлично.

В 57-ата минута Чинонсо Офор получи подаване от Боби Цонев в полето на Левски и стреля мощно, но Кристиян Димитров направи решителен шпагат и изби в корнер.

Левски достигна до едно от най-добрите си положения през втората част в 71-вата минута. Марин Петков получи топката около дузпата в наказателното поле на Арда и стреля мощно с левачката, но на сантиметри от дясната греда.

Десет минути преди края Асен Чандъров изведе Преслав Бачев сам срещу вратаря, но изстрелът на младия нападател мина покрай гредата.

Съставът на Левски: Пламен Андреев (46 - Матей Маркович), Патрик-Габриел Галчев (60 - Алдаир), Келиан ван дер Каап (85 - Виктор Любенов), Вендерсон Цунами (85 - Борислав Рупанов), Кристиан Димитров (85 - Дейвид Михалев), Майкон (85 - Кристиян Йовов), Асен Митков (60 - Карлос Охене), Антоан Стоянов (46 - Евертон Бала), Фабио Лима (60 - Асими Фадига), Марин Петков (72 - Асен Чандъров), Александър Колев (72 - Преслав Бачев)

Съставът на Арда: Анатолий Господинов (46 - Петър Петров), Емил Виячки, Милен Стоев, Феликс Ебоа (69 - Бен Азис), Иван Тилев (79 - Иво Казаков), Илкер Будинов (85 - Николай Жеков), Джалал Хюсеинов (85 - Борис Тодев), Борислав Цонев, Борис Тютюков (85 - Бурак), Станислав Иванов (79 - Сарп), Чинонсо Офор (69 - Тонислав Йорданов)