Локомотив Пловдив - Монтана: Смърфовете с мисия "първи финал"

Локомотив Пловдив - Монтана: Смърфовете с мисия

Topsport.bg

днес, 08:43

Локомотив Пловдив влиза като абсолютен фаворит в осминафиналния сблъсък с Монтана в неделя на "Лаута". Двубоят е от 16:00 часа, а всичко друго освен класиране за следващата фаза ще се приеме като провал от черно-бялата общност. Още повече, че тази есен Локо вече се спъна у дома срещу същия противник - 0:0 в шампионата на 28 ноември.

Старши треньорът Душан Косич вижда в двубоя отлична възможност да подобри личното си постижение в турнира за националната купа. Досега той два пъти е достигал полуфинал, но все още няма финал. През 2013 г. извежда Триглав до предпоследното стъпало, а през 2018 г. постига същото с Целие. С този тим има и четвъртфинал две години по-късно.

Локомотив вече е отпадал от Монтана на осминафиналите. През октомври 2015 г. северозападният тим печели на "Лаута" след изпълнение на дузпи и стига до битката за трофея, която губи от третодивизионния тогава ЦСКА на "Васил Левски".

Феновете на Локо едва ли биха простили нова издънка, а част от тях изразиха възмущението си от високите цени на билетите - 20 и 30 лева за двубоя. "Проблемът не е само, че цената на билета е 30 лв. Проблем е, че аз, а и не само аз, идвам с цялото си семейство и плащам билет на стойност 30 лв. за мен, 30 лв. за жена ми и 30 лв. за двете ми деца", пише Иван Гивезин. "Най-скъпите билети в лигата", добавя Любомир Балабанов, а друг коментар гласи: "Мач с Монтана, билетът е 30 лева?!"

Въпреки четирите мача без победа в първенството и последните две загуби, Локомотив изпраща отлична есен и е шести в класирането с 29 точки.

Монтана също не е в най-добра форма. Последната победа на отбора на Анатоли Нанков е срещу Марек, след което тимът записа шест мача без победа, с четири загуби. Тимът завърши годината на 14-о място с 15 точки. За неделния мач гостите няма да разчитат на Важебах Сакор и Костадин Илиев, които са наказани.

Двата отбора вече се срещнаха два пъти този сезон - 1:1 на "Огоста" и 0:0 в Пловдив. Главен съдия на двубоя ще бъде Тодор Киров.

Източник: Topsport.bg

Последни новини