Локомотив (Пловдив) се наложи над Арда след обрат в Кърджали

18-02-2024, 17:19

Локомотив (Пловдив) победи Арда като гост с 2:1 в мач от 21-ия кръг на efbet лига. Кърджалийци поведоха благодарение на Абубакар Тунгара в петата минута, но Бабакар Дион изравни в 35-та минута. През втората част пък от дузпа Евандро подпечата успеха на съотборниците си.

Така "черно-белите" заемат четвъртата позиция с 41 точки, докато съставът на Александър Тунчев е седми с десет пункта по-малко.

Мечтан беше стартът за домакините от Кърджали, които откриха резултата още в 5-та минута. Защитник на "смърфовете" върна нескопосано топката на стража Динко Хоркаш, който също сбърка фатално, изритвайки топката в Aбубакар Тунгара, след което халфът реализира на празна врата.

Тимът от Пловдив постепенно заигра по-уверено и в 35-та минута заслужено възстанови паритета, след като Евандро центрира към Бабакар Дион, връхлитащия Бабакар Дион, чийто удар направи Анатолий Господинов безпомощен. Попадението бе обект на обстойна проверка от страна на ВАР, но повторението показа, че крилото не в засада.

Въпреки че през второто полувреме двата отбора действаха по-предпазливо, пловдивчани пропуснаха страхотна възможност да осъществят обрат в мача. В 62-та минута Ангел Лясков чрез центриране намери успешно Мартин Паскалев, ала изстрелът му с глава предизвика Анатолий Господинов да блесне с качествена намеса.

Атаките на "смърфовете" продължиха и в 7-та минута централният бранител на Арда Пламен Крачунов игра с ръка в наказателното при центриране на Ангел Лясков. Реферът Драгомир Драганов видя отлично ситуацията и мигновенно посочи бялата точка. Зад топката застана Евандро, с чието изпълнение гостите осъществиха пълен обрат в своя полза.

Домакините опитаха да наваксат пасива си, когато в 82-та минута вратарят Динко Хоркаш демонстрира класата си, парирайки корав изстрел на Ел Мами Тетах. В края на срещата възпитаниците на Александър Томаш пропиляха чисто положение. Бабакар Дион излезе на стрелкова позиция, отправи удар, за да види първокласно спасяване на Анатолий Господинов.