Локомотив (София) - Ботев (Пловдив) 0:2, втори гол на Уме в края на първата част

21-04-2024, 17:45

Локомотив (София) приема Ботев (Пловдив) във важен мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадиона в столичния квартал "Надежда" започва в 17:45 часа. Главен съдия на срещата ще е Никола Попов.

За домакините победата е на всяка цена, защото са в зоната на изпадане. Тимът от столицата е 14-и в класирането и нова загуба ще направи пътя им още по-труден преди плейофите. Локомотив ще е без Диого Тейшера, който е наказан за натрупани жълти картони.

Пловдивчани от своя страна се борят за седмото място в класирането. "Канарчетата" само преди няколко дни победиха с 1:0 ЦСКА за Купата на България. Тимът ще е без своя лидер и капитан Ивелин Попов, тъй като той има санкция от 1 мач.

В отбора ще се завърне Янис Карабельов, който се очаква да е в титулярния състав, след като пропусна няколко мача заради травма в ръката.

В първия сблъсък между двата тима играчите на Душан Керкез прегазиха с 6:0 столичани.