Лудогорец завърши по подобаващ начин лагера си в Австрия

29-06-2024, 21:09

Шампионът на България - Лудогорец, разгроми с 4:1 румънския Университатя (Крайова) в последна си контрола от летния лагер на "орлите" в Австрия.

"Орлите" поведоха в резултата в 30-ата минута с гол на Кайо Видал след атака, дошла след грешка в изнасянето на Гьоко Зайков. В 37-ата минута Ивайло Чочев отне топката в средата на терена и изведе Рик Джонатан, който преодоля вратаря за 2:0.

Лудогорец вкара трети гол в 54-ата минута, когато Бърнард Текпетей намери след корнер Сон, който преодоля вратаря на румънския тим. Ивайло Чочев вкара за 4:0 в 62-ата минута при добавка, след като Руан Круз уцели греда. В 66-ата минута Елвир Колич върна едно попадение за румънците.

До края на мача повече попадения не паднаха и по този начин Лудогорец завърши лагера си в Австрия с разгром.

Оттук насетне "орлите" започват да мислят изцяло за старта си в пресявките в Шампионската лига, където им предстоят трудни сблъсъци с първенеца на Грузия - Динамо (Батуми).