днес, 16:24
Лудогорец победи отбора на Септември с 2:0 в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Новият треньор на разградчани Пер-Матиас Хьогмо започна с успех.
Шампионите започнаха по-силно още в първите минути на срещата. В 14-ата минута те удариха греда след силен удар на Биле.
В 25-ата минута центриране от ъглов удар обърка защитата на Септември. Мартин Христов се размина с топката и това остави вратата празна пред Динис Алмейда, който отбеляза с глава.
В 60-ата минута столичани отбелязаха, но след преглед с VAR голът беше отменен заради игра с ръка при изграждането на атаката.
Пет минути по-късно Кайо Видал центрира в наказателното поле. Мартин Христов не успя да изчисти и топката попадна в краката на Ивайло Чочев, който реализира хладнокръвно.
С тази победа разградчани се изкачват на 4-ата позиция с 26 точки. Септември е 14-и с 14 пункта.
