Матиас Фаетон ще играе на любимата си позиция срещу Арда

20-04-2024, 07:53

Националът на Гваделупа Матиас Фаетон ще се завърне в титулярния състав на ЦСКА за гостуването на Арда в неделя. Той пропусна загубата с 0:1 от Ботев Пд в сряда заради натрупани жълти картони. Фаетон ще се възползва от тактическите промени на новия треньор Стамен Белчев и ще стартира на любимата си позиция по лявото крило. Отдясно пък ще започне Тобиас Хайнц. На върха на атаката ще действа един измежду Каранга и Асприля в зависимост от здравословното състояние на бразилеца. Другият ще остане на резервната скамейка.

Една от дилемите пред Белчев е свързана с позицията зад централния нападател. Там е възможно Джонатан Линдсет, който бе титуляр във всеки от досегашните 29 шампионатни мача, да получи почивка, а на негово място може да започне Шопов. Във всяка от последните три срещи на ЦСКА сред стартовите 11 имаше само чужденци. Предстои да видим дали това ще се случи за четвърти пореден път, или с включването на пловдивчанина тенденцията ще бъде нарушена.