днес, 11:21
Юношата на Септември - Никола Генчев подписа своя първи професионален договор с клуба. Той е роден на 19 ноември 2008 година, като е част от школата на столичани още от шестгодишна възраст.
Ето какво написаха столичани:
"Юношата на клуба Никола Генчев
подписа своя първи професионален договор с ПФК Септември София.
Роден на 19 ноември 2008 година, Никола е част от голямото семейство на Септември още от шестгодишна възраст. През целия си път в Академията той неизменно носи капитанската лента - признание за лидерските му качества, характера и отношението, с което ежедневно защитава цветовете на клуба.
Като един от най-талантливите футболисти в своето поколение, Никола има основна заслуга за успехите на набор 2008 през последните години. През изминалия сезон бе част от впечатляващият пролетен полусезон, който записа дублиращият отбор на Септември и бе сред водещите фигури в отбора, който заслужено спечели шампионската титла в елитна юношеска група до 18 години и си осигури участие в Младежката Шампионска лига - ново постижение за клуба.
Освен с безспорните си гениалност и футболни качества, Никола впечатлява със своя професионализъм, дисциплина, силен характер и лидерство както на терена, така и извън него. Закономерно през последните години той се утвърди и като неизменна част от националните гарнитури на България.
Подписването на първия професионален договор е естествено продължение на дългогодишния труд, постоянството и развитието му в Академията на Септември. Това е важна крачка по неговия път, но и началото на още по-големи предизвикателства и отговорности.
Пожелаваме на Никола здраве, увереност и още много успехи с екипа на Септември. Вярваме, че най-доброто за него тепърва предстои!"
