Монтана спечели голямата битка за Северозапада

13-04-2024, 19:46

Монтана се наложи над Бдин с 3:2 като гост във Видин в мач от 28-ия кръг във Втора лига. По този начин северозападният тим влезе в топ 3, след като Марес завърши наравно 1:1 с Дунав Русе.

Александър Аспарухов даде аванс на Монтана във Видин в 14-ата минута, а две по-късно Александър Соколов възстанови паритета. Илия Русинов изведе отново гостите напред в резултата в 24-ата минута. Стивън Карилов направи резултата 3:1 в полза на Монтана с гола си в 80-ата минута. Бдин върна интригата с гола от дузпа на Иван Аврамов в 86-ата минута.

Монтана вече има 50 точки в актива си на 3-то място в класирането, следван от Марек, който е със същия точков актив. Бдин се намира на дъното на таблицата с 18 точки, а Дунав Русе е 11-ти с 36 точки.