днес, 08:21
Халфът на Левски Гашпер Търдин ще бъде на разположение на треньора Хулио Веласкес за сблъсъка с ЦСКА 1948. Мачът е утре от 19:00 часа на "Георги Аспарухов". Пълният капацитет на стадиона бе разпродаден за часове, а причината е, че с победа сините ще си гарантират шампионската титла. Те имат аванс от 11 точки пред ЦСКА 1948 и 13 пред Лудогорец, който неизменно я печелеше в изминалите 14 години.
Търдин получи контузия в мача срещу ЦСКА. Словенецът се хвана за бедрото в началото на второто полувреме. Още тогава от щаба подготвиха смяна, но полузащитникът даде знак, че ще продължи да играе. Все пак той напусна терена преди края на мача - вместо него в 81-ата минута на терена се появи Карлос Охене.
Гашпер Търдин виси и с картони. Той има 4 жълти и при нов ще бъде наказан с лишаване от права за 1 среща. Същото важи и за вратаря Светослав Вуцов.
Гашпер е един от най-използваните играчи от Хулио Веласкес. През сезона има 39 мача във всички турнири, в които е вкарал 1 гол. С по толкова срещи са само още Евертон Бала и Вуцов.
