вчера, 23:07
Левски официално обяви трансфера на своя капитан Марин Петков в клуба от Саудитска Арабия Ал Таавун. Юношата на "сините" напуска родния си клуб след впечатляваща кариера, започнала с дебют на 10 ноември 2019 година срещу Ботев Пловдив.
Марин Петков се утвърди като ключова фигура на "Герена", записвайки общо 195 мача и 39 гола във всички турнири. Първото си попадение за представителния тим на "сините" той отбеляза на 17 март 2021 година срещу Славия в турнира за Купата на България. В кариерата си с Левски той вдигна Купата на България през 2022 година и бе избран за "Най-добър млад футболист" на сезон 2023/24.
Статистиката на Петков на национално ниво - той има 22 мача и 3 гола за представителния тим на България, както и 13 двубоя с 2 попадения за младежката селекция на страната.
От ръководството на Левски изразиха своята признателност към футболиста: "Благодарим на Марин Петков за професионализма и всеотдайността му със синия екип и му пожелаваме много здраве, лични и професионални успехи в новото предизвикателство".
