днес, 12:46
Темата с българските футболисти в родното първенство продължава да е на дневен ред и в момента е сред най-коментираните в този спорт за нашите ширини.
Вчера ЦСКА посрещна Левски в поредното Вечно дерби, а двамата треньори - Александър Томаш и Хулио Веласкес, пуснаха общо на терена петима българи.
"Червените" заложиха на трима наши сънародници в лицето на Иван Дюлгеров, Станислав Шопов и Илиан Илиев-младши. При "сините" титуляри се забелязваха само две български имена - на Кристиан Димитров и на Марин Петков.
На първото дерби за настоящия сезон, когато Левски победи с 1:0, положението беше значително по-различно. Тогава българите сред 22-мата на терена бяха общо трима, като изумителното е, че и тримата бяха със сини фланелки.
Това бяха Александър Колев, Кристиан Димитров и Асен Митков. Тогава Томаш пусна изцяло чуждестранен състав, като едва през второто полувреме даде шанс за изява на български играчи - Илиан Илиев и Иван Турицов.