Петко Христов игра цял мач при важна победа на Специя

09-03-2024, 17:33

Българският национал Петко Христов записа пълни 90 минути и получи жълт картон при важната победа на Специя над Зюдтирол с 2:1 на стадион "Алберто Пико" в мач от 29-ия кръг на Серия "Б".

Даниеле Верде даде аванс на Специя още в 8-ата минута, но Зюдтирол изравни в 32-рата минута, когато Даниеле Казираги бе точен от дузпа. Победата за Специя донесе Верде, който реализира 11-метров наказателен удар в полза на домакините в 73-ата минута.

След тази победа Специя излезе на 16-то място в Серия "Б" с актив от 30 точки, докато Зюдтирол е на 10-а позиция с 35 точки.

Младежкият национал на България Димо Кръстев пък не влезе в игра при успеха на Фералпизало над Модена с 3:2 в друг мач в Серия "Б", игран по същото време.