Председателят на Сдружение "ПФК Ботев": От днес започва оздравяването на клуба

Председателят на Сдружение

Topsport.bg

вчера, 19:15

Председателят на Сдружение "ПФК Ботев" Петър Петров говори пред медиите в Пловдив и обяви, че фактически от днес започва работата по оздравяване на Ботев (Пловдив).

"Днес не се бяхме събрали да взимаме решения, днес стартира процедура клуба по запознаване на Сдружението с финансовите данни и въпроси, касаещи оцеляването на АД-то. Фактически от днес започва работата по спасяването и оздравяването на АД-то, за четвърти път в последните 14 години, за жалост. Това е пореден цикъл. В Сдружението поне имаме доста сериозен опит в последните четири периода. Надявам се, че този път ще стигнем докрай и АД-то ще оцелее, съответно и клубът. Не знаем с точност задълженията и не можем да коментираме, но данните, които клубът изнесе публично във Фейсбук, доколкото виждаме и доколкото разбираме са сходни", започна Петров.

"Излъчването на прокурист също ще го уточняваме в движение, всички сме притиснати от времето, то ни натиска, ще работим бързо, ще имаме ежедневни рапорти на нашата работа. Бяхме с представители на клуба, разбира се. Днес коментирахме доста неща по детайлите, винаги съм оптимист - задна ако нямаме, трябва да се справим и този път. Нашата работа е да влезем в трите варианта, които мажоритарният собственик и Сдружението обявиха преди шест дни. Опитваме се да влезем в един от вариантите и да се опростят тези дългове от Зингаревич към АД-то. Най-логичен ни се струваше вариант номер 2, но не можем да кажем на кой ще се спрем. Това е въпрос на работа", заяви Петър Петров.

Източник: Topsport.bg

Последни новини