Прецедентно решение на ФИФА за български футболист

Прецедентно решение на ФИФА за български футболист

Novsport

02-11-2018, 13:13

Българският защитник Виктор Генев може веднага да бъде картотекиран и да заиграе в нов отбор.

Това стана ясно, след като ФИФА му е издала разрешение. Случаят е прецедент, обяви на страницата си във Фейсбук специалистът по международно спортно право Георги Градев, тъй като Генев прекрати стария си договор и ще бъде картотекиран извън трансферния период.

"BREAKING: ФИФА разреши картотека на Виктор Генев извън трансферния период във връзка с хипотезата "прекратяване от страна на клуба без основателна причина" (чл. 6, ал. 1 in fine от Правилника на ФИФА). 

Това е прецедент за България. Поздравления и успех, Виктор Генев!", написа спортният адвокат на страницата си в социалната мрежа.

Генев от няколко дни тренира с Черно море (Варна), а последният му отбор беше израелският Ашдод, с който се раздели тази есен. Футболистът имаше предложение и от Ботев (Пловдив), но изглежда е по-близо до варненския отбор. 

Източник: Novsport

Последни новини