Румъния - България 0:0, липсват опасните атаки за нашия тим

Румъния - България 0:0, липсват опасните атаки за нашия тим

Topsport.bg

04-06-2024, 21:32

Националният отбор на България излиза срещу Румъния в първата от двете си приятелски срещи в началото на месец юни. Двубоят в Букурещ тази вечер започва 21:30 часа.

Контролата ще бъде генерална репетиция на северните ни съседи за Евро 2024 в Германия. Румънците са в група Е, където са още отборите на Белгия, Словакия и Украйна.

Нашите футболисти, водени от селекционера Илиан Илиев, ще изиграят първи мач, макар и неофициален, след дебютното издание на турнира FIFA Series в Баку, където победиха Танзания с 1:0 и направиха равенство 1:1 с домакините от Азербайджан през март.

Илиев няма да разчита на полузащитника на Лудогорец Ивайло Чочев и на вратаря на ФК ЦСКА 1948 Даниел Наумов. В разширения списък с играчи попаднаха Ертан Томбак (Славия) и Серкан Юсеин (Крумовград), които са пред дебют за представителния тим. Впоследствие бяха извикани още капитанът на ФК ЦСКА 1948 Радослав Кирилов и халфът на Черно море Васил Панайотов.

"За страх не можем да говорим, подхождаме с уважение, имаме със сигурност нашите аргументи. Идваме с мисълта да стане един хубав мач. Имаме две контролни срещи до Лига на нациите, играем срещу добър отбор, на който пожелаваме успех на Европейското първенство. Трябва да сме много концентрирани, в което не се съмнявам, че ще е така. Надяваме се всеки, който излезе утре, да знае, че това е сериозен мач, със сериозен противник, а тези, които не са с нас, може би ще осъзнаят, че са изпуснали нещо добро и не са тук", каза на днешната си пресконференция селекционерът на "трикольорите" Илиан Илиев.

В исторически план румънците имат два пъти повече победи от "лъвовете" - 18 срещу 9, при 6 равенства. Головата разлика е 70:49 в полза на северните ни съседи. Главен съдия на двубоя ще бъде турчинът Атила Караоглан с помощници неговите сънародници Джейхун Сесигюзел и Джевдет Комурчуоглу. Четвърти съдия е румънецът Мариан Александру Барбу.

След контролата срещу Румъния България ще изиграе още една приятелска среща - със Словения, която ще се проведе в Любляна на 8 юни.

Източник: Topsport.bg

Последни новини